“Şəhərdən kəndə, kənddən şəhərə” layihəsi çərçivəsində ilk səfər həyata keçirilib
“Şəhərdən kəndə, kənddən şəhərə” layihəsi çərçivəsində ilk səfər Şəhid müəllimlərin çalışmış olduğu məktəblər arasında baş tutub. Belə ki, Gəncə şəhər M.Ş.Vazeh adına 16 nömrəli və Gəncə şəhər M.Müşfiq adına 14 nömrəli tam orta məktəbin direktor, müəllim və şagirdləri tərəfindən Daşkəsən rayon Gurbulaq kənd ümumi orta məktəbə səfər ediblər.
“Mənim əziz müəllimim” layihəsinin növbəti iştirakçısı Goranboy şəhər 2 saylı tam orta məktəbin tarix müəllimi İlhamə Qasımovadır
“Mənim əziz müəllimim” layihəsinin növbəti iştirakçısı Goranboy şəhər 2 saylı tam orta məktəbin tarix müəllimi İlhamə Qasımovadır. İlhamə müəllim Beynəlxalq eTwinning layihələrində, İTE Təhsildə innovativ texnologiyalar seminarları, "Effektiv ünsiyyət", "Müasir təhsil, inklüziv təhsildə pedaqoji və psixoloji yanaşmalar", “Layihə planlaşdırılması və layihə təklifinin yazılması” və başqa təlim və seminarlarda iştirak edib.
ƏtraflıMüəllimlərə növbəli şəkildə sertifikatlarının təqdim olunmasına başlanılıb
1 saylı Gəncə Regional “ASAN xidmət” mərkəzində dövlət ümumi təhsil müəssisələrində çalışan təhsilverənlərin sertifikatlaşdırılması prosesində iştirak edərək test və müsahibə mərhələsində uğur qazanan müəllimlərə növbəli şəkildə sertifikatlarının təqdim olunmasına başlanılıb.
ƏtraflıTəhsil işçiləri üçün masterclass keçirilib
Azərbaycan Respublikası Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyinin və Azərbaycan Respublikası Elm və Təhsil Nazirliyinin birgə əməkdaşlığı nəticəsində ASAN İnnovativ İnkişaf Mərkəzinin təşkilatçılığı ilə nazirliyin əməkdaşları və təhsil işçiləri üçün masterclass keçirilib.
ƏtraflıÜmumdünya Uşaq Hüquqları Gününə həsr olunmuş tədbir keçirilib
Gəncə şəhər 3 saylı körpələr evi – uşaq bağçasında Ümumdünya Uşaq Hüquqları Gününə həsr olunmuş tədbir keçirilib.
ƏtraflıAnar Qədiməliyev Samux rayonunda həmin rayonun sakinlərini qəbul edib
Gəncə-Daşkəsən Regional Təhsil İdarəsinin müdiri Anar Qədiməliyev Samux rayonunda həmin rayonun sakinlərini qəbul edib.
Ətraflı"Effektiv öyrənmə" mövzusunda seminar keçirilib
Gəncə-Daşkəsən Regional Təhsil İdarəsinin Metodiki Mərkəzinin əməkdaşlarının iştirakı ilə "Effektiv öyrənmə" mövzusunda seminar keçirilib.
Ətraflı"Mən oğlumla həyatım boyu fəxr etmişəm" - Şəhid müəllim Vidadi İsrəfilovun atası Vaqif İsrəfilov
Daşkəsən rayon Gurbulaq kənd ümumi orta məktəbin müəllimi olmuş Şəhid müəllim Vidadi İsrafilov 1987-ci ildə Daşkəsəndə anadan olub. 2005-2009-cu ildə Gəncə Dövlət Universitetinin Riyaziyyat-informatika fakültəsində təhsil alandan sonra təyinatla doğulduğu Gurbulaq kəndinə müəllim olaraq qayıdıb.
ƏtraflıDirektorların işə qəbulu
Noyabrın 10-dan etibarən şagird sayı 500-dək və direktor vəzifəsi vakant olan ümumi təhsil müəssisələrinə işə qəbul prosesi ilə bağlı sənəd qəbuluna başlanılacaq. Proses 14 noyabr tarixinədək davam edəcək.