Mülki müdafiə sahəsində metodiki görüş keçirilib
Gəncə-Daşkəsən Regional Təhsil İdarəsinin tabeliyində fəaliyyət göstərən ümumtəhsil məktəblərinin 2-ci, 5-ci və 6-cı sinif rəhbərləri ilə mülki müdafiə sahəsində metodiki görüş keçirilib.
ƏtraflıKorrupsiya hüquqpozmaları ilə bağlı görüş keçirilib
Göygöl rayon Gəclər Evində Göygöl Rayon İcra Hakimiyyəti və Rayon Prokurorluğunun birgə təşkilatçılığı ilə korrupsiya hüquqpozmaları ilə bağlı maarifləndirici görüş keçirilib.
ƏtraflıDaşkəsən rayonunda "Kəndimə gəl" layihəsi çərçivəsində təlimlər həyata keçirilib
Daşkəsən rayon Quşçu kənd Ə.İsmayılov adına tam orta məktəbdə "Kəndimə gəl" layihəsi çərçivəsində təlimlər keçirilib.
ƏtraflıTəhsildə inkişaf və innovasiyalar üzrə VII qrant müsabiqəsinin nəticələri
Təhsildə inkişaf və innovasiyalar üzrə VII qrant müsabiqəsinin nəticələri elan olunub. Nəticələrə əsasən Gəncə-Daşkəsən Regional Təhsil İdarəsinin tabeliyində fəaliyyət göstərən ümumtəhsil məktəbləri üzrə 10 layihə qalib olub.
Ətraflı"Azərbaycan mənim həyatımın mənasıdır" adlı qısametrajlı film nümayiş etdirilib
Samux rayon təhsil sektoru və Gəncə Regional Mədəniyyət İdarəsi Samux rayon Heydər Əliyev Mərkəzinin birgə təşkilatçılığı ilə ərsəyə gələn "Azərbaycan mənim həyatımın mənasıdır" adlı qısametrajlı film nümayiş etdirilib.
ƏtraflıKəpəz zirvəsinə “100” yürüşü həyata keçirilib
Gəncə-Daşkəsən Regional Təhsil İdarəsinin təşkilatçılığı ilə ümummilli lider Heydər Əliyevin 100 illik yubileyi ilə əlaqədar Kəpəz zirvəsinə “100” yürüşü həyata keçirilib.
ƏtraflıSertifikasiya prosesində ən yüksək nəticə - 59 bal
Samux rayon İnstitut qəsəbə tam orta məktəbin Azərbaycan dili və ədəbiyyat müəllimi Elnurə Nağıyeva bu gün keçirilən sertifikasiya imtahanında 59 bal toplayaraq ən yüksək nəticəni göstərib.
Ətraflıİdarə müdiri təhsilverənlərin sertifikasiyaya cəlb olunacağı mərkəzlərə baş çəkib
Gəncə-Daşkəsən Regional Təhsil İdarəsinin müdiri Anar Qədiməliyev Gəncə şəhərində təhsilverənlərin sertifikatlaşdırılması prosesinin test imtahanı mərhələsinin keçiriləcəyi mərkəzlərə baş çəkib.
Ətraflı“Peşəkar idarəçi” müsabiqəsinin test imtahanı mərhələsi keçirilib
Gəncə şəhər 28 nömrəli tam orta məktəbdə keçirilən müsabiqədə 254 nəfər namizəd iştirak edib.
ƏtraflıŞuşa şəhərinə səfər təşkil edilib
Gəncə-Daşkəsən Regional Təhsil İdarəsinin tabeliyində fəaliyyət göstərən ümumtəhsil məktəblərinin müəllim, şagird və idarə əməkdaşlarının iştirakı ilə ölkəmizin mədəniyyət mərkəzi olan Şuşa şəhərinə səfər təşkil edilib.
ƏtraflıÜmumitəhsil müəssisələrində 28 may Müstəqillik Gününə həsr olunan tədbirlər keçirilib
Gəncə-Daşkəsən Regional Təhsil İdarəsinin tabeliyində fəaliyyət göstərən təhsil müəssisələrində 28 may Müstəqillik Gününə həsr olunan tədbirlər keçirilib.
ƏtraflıGoranboyda voleybol idman növü üzrə keçirilən zona birinciliyində oğlanlar üzrə “Goranboy” komandası qızıl medalın sahibi olub
Ümummilli lider Heydər Əliyevin anadan olmasının 100-cü ildönümü münasibətilə 12-15 yaş aralığında yeniyetmələrdən ibarət 6 rayon və şəhəri təmsil edən (Goranboy, Gəncə, Gədəbəy, Ağdaş, Mingəçevir, Naftalan) komandaların iştirakı ilə voleybol idman növü üzrə zona birinciliyi keçirilib.
ƏtraflıMüxtəlif müsabiqə və yarışlarda qalib olan şagirdlər mükafatlandırılıblar
Gəncə-Daşkəsən Regional Təhsil İdarəsinin tabeliyində fəaliyyət göstərən ümumtəhsil məktəblərində təhsil alan, "Ən yaxşı təqdimat" müsabiqəsi, Respublika fənn olimpiadası, "Nə? Harada? Nə zaman?" intellektual yarışında müxtəlif yerlərə layiq görülən təhsilverən və təhsilalanların mükafatlandırma mərasimi keçirilib.
Ətraflı“Bu yol Heydər yoludur" adlı inşa müsabiqəsinin region mərhələsi keçirilib
Ümumi təhsil müəssisələrinin IX-XI sinif şagirdləri arasında ulu öndər Heydər Əliyevin anadan olmasının 100 illiyinə həsr olunan "Bu yol Heydər yoludur" adlı inşa müsabiqəsinin region mərhələsi keçirilib.
ƏtraflıTədris digər dildə aparılan bölmələr üzrə müsahibələr davam edir
Dövlət ümumi təhsil müəssisələrinin tədris digər dildə aparılan bölmələri üzrə uşaqların I sinfə qəbulu üçün müsahibələr keçirilir.