“Kitabyeyənlər” adlı müsabiqəyə start verilir
Gəncə-Daşkəsən Regional Təhsil İdarəsinin təşkilatçılığı ilə təhsil müəssisələrinin V-XI sinif şagirdləri arasında “Kitabyeyənlər” adlı müsabiqəyə start verilir.
Ətraflı"Ömrünü təhsilə həsr edənlər” rubrikasının budəfəki buraxılışı Müsəddin Məmmədova həsr olunur
Gəncə-Daşkəsən Regional Təhsil İdarəsinin təşəbüsü ilə həyata keçirilən “Ömrünü təhsilə həsr edənlər” rubrikasının budəfəki buraxılışı tanınmış pedaqoq, respublikanin Əməkdar müəllimi Gəncə şəhər İ.Qayıbov adına 1 nömrəli tam orta məktəbin uzun illəri direktoru olaraq çalışmış Müsəddin Məmmədova həsr olunur.
Ətraflı"Müasir dövrün peşələri" mövzusunda görüş keçirilib
Mingəçevir Dövlət Universitetinin rektoru Şahin Bayramovun iştirakı ilə Gəncə-Daşkəsən Regional Təhsil İdarəsinin inzibati binasında "Müasir dövrün peşələri" mövzusunda görüş keçirilib.
Ətraflı"Ömrünü təhsilə həsr edənlər” rubrikasına start verilir
Gəncə-Daşkəsən Regional Təhsil İdarəsinin təşəbüsü ilə “Ömrünü təhsilə həsr edənlər” rubrikasına start verilir. Rubrika çərçivəsində illərini təhsilə həsr etmiş pedaqoqların ictimaiyyətə təqdimatı həyata keçiriləcəkdir. Rubrika çərçivəsində ilk təqdimat tanınmış pedaqoq, respublikanin əməkdar müəllimi Gəncə şəhər M.Mehdizadə adına 4 nömrəli xarici dillər təmayüllü məktəb-liseyin direktoru olmuş Əkrəm (Çingiz) Ələkbər oğlu Əsgərova həsr olunur.
Ətraflı24 nəfər şagirdimiz Beynəlxalq STEAM Azərbaycan Festivalında (SAF 2023) iştirak edəcək
Elm və Təhsil Nazirliyinin dəstəyi ilə 4 – 8 dekabr 2023-cü il tarixlərində Bakı Ekspo Mərkəzində keçiriləcək SAF 2023-də 24 nəfər məktəblimiz 8 komanda şəklində iştirak edəcək.
Ətraflı“Zəfərin mübarək, Azərbaycan” adlı tədbir keçirilib
Gəncə-Daşkəsən Regional Təhsil İdarəsinin təşkilatçılığı, Gəncə Şəhər İcra Hakimiyyətinin dəstəyi ilə 8 Noyabr – Zəfər Günü ilə əlaqədar “Zəfərin mübarək, Azərbaycan” adlı tədbir keçirilib.
ƏtraflıTəhsil müəssisələrində 8 Noyabr - Zəfər Günü ilə bağlı tədbirlər keçirilib
Gəncə-Daşkəsən Regional Təhsil İdarəsinin tabeliyində fəaliyyət göstərən təhsil müəssisələrində 8 Noyabr - Zəfər Günü ilə əlaqədar tədbirlər keçirilib.
Ətraflı8 Noyabr - Zəfər Günü ilə əlaqədar "Zəfər yarışı" adlı hərbi-idman yarışı keçirilib
Gəncə-Daşkəsən Regional Təhsil İdarəsinin təşkilatçılığı ilə 8 Noyabr - Zəfər Günü ilə əlaqədar "Zəfər yarışı" adlı hərbi-idman yarışı keçirilib.
ƏtraflıMüsabiqəsinin müsahibə mərhələsi həyata keçirilib
Gəncə-Daşkəsən Regional Təhsil İdarəsinin tabeliyində fəaliyyət göstərən məktəbəqədər təhsil müəssisələrinə müdir vəzifəsinə işə qəbul üzrə müsabiqənin müsahibə mərhələsi həyata keçirilib.
Ətraflı“Sətir-sətir müəllim” müsabiqəsi yekunlaşıb
Gəncə-Daşkəsən Regional Təhsil İdarəsi tərəfindən ümumtəhsil məktəblərinin şagirdləri arasında keçirilən "Sətir-sətir müəllim" müsabiqəsinin qalibləri mükafatlandırılıb.
ƏtraflıKiçik Summativ Qiymətləndirmə nümunələri
Gəncə şəhəri üzrə təhsil sektorunun tabeliyində fəaliyyət göstərən ümumtəhsil məktəbləri tərəfindən hazırlanmış Kiçik Summativ Qiymətləndirmə nümunələri təqdim edirik.
Ətraflı“Uğurlu şagirdin valideyni” adlı forum keçirilib
Gəncə-Daşkəsən Regional Təhsil İdarəsinin təşkilatçılığı ilə Gəncə şəhər N.Aydın adına 18 nömrəli tam orta məktəbdə “Uğurlu şagirdin valideyni” adlı forum keçirilib.
Ətraflı"Türkiyə Cümhuriyyətinin yaranması" mövzusunda tarix dərsi keçirilib
Gəncə şəhər N.Gəncəvi adına 11 nömrəli tam orta məktəbdə "Türkiyə Cümhuriyyətinin yaranması" mövzusunda tarix dərsi keçirilib.
Ətraflı"Məktəbdaxili keyfiyyət monitorinqi" mövzusunda təlimlər keçirilib
Təhsildə Keyfiyyət Təminatı Agentliyi tərəfindən direktor və direktor müavinləri üçün "Məktəbdaxili keyfiyyət monitorinqi" mövzusunda təlimlər keçirilib.
ƏtraflıŞagirdlərimiz "Nə? Harada? Nə zaman?” yarışının Respublika kubokunda iştirak etmək hüququ qazanıb
Azərbaycan Respublikası Elm və Təhsil Nazirliyinin təşkilatçılığı və “Kapital Bank”ın dəstəyi ilə “Təhsil Oyunları Platforması” layihəsi tərəfindən "Nə? Harada? Nə zaman?” yarışının Respublika kuboku üzrə keçirilən seçim oyununda ölkə üzrə 325 komanda iştirak etdi.