VI siniflər üzrə monitorinqdə 8095 nəfər şagird iştirak edir
Mayın 19-da ölkə üzrə bütün dövlət ümumi təhsil müəssisələrinin VI siniflərində monitorinq keçirilir.
"Valideyn klubu" layihəsinin ilk görüşü keçirilib
Gəncə-Daşkəsən Regional Təhsil idarəsinin təşəbbüsü ilə yaradılmış "Valideyn klubu" layihəsinin ilk görüşü keçirilib.
8415 nəfər şagird monitorinqdə iştirak edir
Gəncə-Daşkəsən Regional Təhsil İdarəsinin tabeliyində fəaliyyət göstərən ümumi təhsil müəssisələrinin IV sinifləri üzrə 8415 nəfər şagird bugün monitorinqdə iştirak edəcək.
Göygöl rayonu üzrə təhsil sektorunun tabeliyində fəaliyyət göstərən təhsil müəssisələrinin rəhbərləri ilə maarifləndirici görüş keçirilib
"Korrupsiyaya qarşı mübarizənin gücləndirilməsinə dair 2022-2026-cı illər üçün Milli Fəaliyyət Planı"nın icrası ilə əlaqədar Göygöl rayonu üzrə təhsil sektorunun tabeliyində fəaliyyət göstərən təhsil müəssisələrinin rəhbərləri ilə maarifləndirici görüş keçirilib.
ORT İsrail komandasının nümayəndələri Gəncə şəhər M. Hadi adına 10 nömrəli tam orta məktəbdə olublar
ORT İsrail komandasının nümayəndələri Gəncə şəhər M. Hadi adına 10 nömrəli tam orta məktəbdə olublar.
32 nəfər şagirdimiz məktəblilərarası fənn müsabiqələrinin və Lütfi Zadə adına məntiq-riyaziyyat olimpiadasının final turuna vəsiqə qazanıb
Mayın 5-də Elm və Təhsil Nazirliyi tərəfindən keçirilmiş məktəblilərarası fənn müsabiqələrinin və Lütfi Zadə adına riyaziyyat-məntiq olimpiadasının rayon(şəhər) mərhələsinin nəticələrinə əsasən Gəncə-Daşkəsən Regional Təhsil İdarəsinin tabeliyində fəaliyyət göstərən ümumi təhsil müəssisələrində təhsilalan 32 nəfər şagird final turuna vəsiqə qazanıb.
Mərkəzləşdirilmiş mühasibatlığın mühasib vəzifəsi üzrə elan edilmiş müsabiqənin test imtahanı mərhələsi keçirilib
Gəncə-Daşkəsən Regional Təhsil İdarəsinin yanında Mərkəzləşdirilmiş mühasibatlığın mühasib vəzifəsi üzrə elan edilmiş müsabiqənin test imtahanı mərhələsi keçirilib. Test imtahanı mərhələsində 100-ə yaxın namizəd iştirak edib.
"Təhlükəsiz əyləncə" adlı sərgi keçirilib
Gəncə Daşkəsən Regional Təhsil idarəsinin tabeliyində fəaliyyət göstərən STEAM tədris olunan ümumtəhsil müəsisələrinin iştirakı ilə Ümummilli lider Heydər Əliyevin 101 iliyinə həsr olunmuş "Təhlükəsiz əyləncə" adlı sərgi keçirilib.
“Şəkəri azalt, ömrünü uzat”
“Şəkəri azalt, ömrünü uzat” kampaniyası çərçivəsində təhsil müəssisələrində görüşlərə başlanılıb.
“Bağçadan məktəbə” adlı təlim keçirilib
Gəncə-Daşkəsən Regional Təhsil İdarəsinin fəaliyyət planına uyğun olaraq Göygöl rayonu üzrə təhsil sektorunun tabeliyində fəaliyyət göstərən bir neçə məktəbəqədər təhsil müəssisəsinin rəhbərliyi və tərbiyəçi müəllimlərin iştirakı ilə “Bağçadan məktəbə” adlı yaz təlimi keçirilib.
ƏtraflıTəhsil müəssisələrində yoxlama və monitorinqlər aparılıb
Gəncə-Daşkəsən Regional Təhsil İdarəsi tərəfindən bir sıra təhsil müəssisələrində yoxlama və monitorinqlər aparılıb.
Mülki müdafiə planına uyğun maarifləndirici tədbir keçirilib
Gəncə şəhər 28 nömrəli tam orta məktəbdə Mülki müdafiə planına uyğun maarifləndirici tədbir keçirilib.
Uşaq Səfirlər Məclisinin Gəncə üzrə region nümayəndələri ilə görüş keçirilib
"Milli-mənəvi dəyərlərimizdən gələcəyə baxış" mövzusunda keçirilən görüşdə Millət vəkili Pərvin Kərimzadə, Gəncə Şəhər İcra Hakimiyyətinin məsul əməkdaşı Xalidə Mete, Gəncə-Daşkəsən Regional Təhsil İdarəsinin sektor müdiri Nərgiz Həsənova, M.Mehdizadə adına 4 nömrəli məktəb-liseyin direktoru Əliağa Səfərəliyev və başqaları iştirak ediblər.
Prioritet tətbiq olunacaq məktəblər barədə məlumat
Gəncə-Daşkəsən Regional Təhsil İdarəsinin tabeliyindəki ümumi təhsil müəssisələri üzrə I sinfə qəbul prosesində prioritet tətbiq olunacaq məktəblər barədə məlumatları təqdim edirik.