23 Aprel – Türkiyənin Milli Suverenlik və Uşaq Bayramı Günü qeyd edilib
Gəncə Dövlət Filarmoniyasında 23 Aprel – Türkiyənin Milli Suverenlik və Uşaq Bayramı Günü qeyd edilib.
Gəncədə “Yaşıl dünya naminə həmrəylik ili” çərçivəsində konfrans keçirilib
Gəncə şəhəri 29 nömrəli tam orta məktəbdə “Yaşıl dünya naminə həmrəylik ili” çərçivəsində Azərbaycan Gənc Müəllimlər Assosiasiyasının (AGMA) təşkilatçılığı ilə “Gənc müəllimlərin yaşıl dünya konfransı: ətraf mühit naminə dayanıqlı inkişaf” adlı tədbir keçirilib.
Kenquru Beynəlxalq Riyaziyyat Müsabiqəsi keçirilib
Aprelin 7-də Gəncə-Daşkəsən Regional Təhsil İdarəsinin tabeliyində fəaliyyət göstərən ümumi təhsil müəssisələrində təhsil alan II-X sinif şagirdləri arasında Kenquru Beynəlxalq Riyaziyyat Müsabiqəsi keçirilib.
Nazir müavini Firudin Qurbanov Goranboyda vətəndaşları qəbul edib
Aprelin 5-də elm və təhsil nazirinin müavini Firudin Qurbanov Goranboy rayonunda vətəndaşları qəbul edib.
Kiçik Summativ Qiymətləndirmə nümunələri
Gəncə şəhəri üzrə təhsil sektorunun tabeliyində fəaliyyət göstərən ümumtəhsil məktəbləri tərəfindən hazırlanmış Kiçik Summativ Qiymətləndirmə nümunələri təqdim edirik.
“Yaşıl dünya naminə həmrəylik ili” ilə əlaqədar tədbirlər keçirilib.
Gəncə-Daşkəsən Regional Təhsil İdarəsinin tabeliyində fəaliyyət göstərən ümumtəhsil məktəblərində “Yaşıl dünya naminə həmrəylik ili” ilə əlaqədar tədbirlər keçirilib.
Ətraflı"Məktəbəqədər təhsil əlçatanlığı" mövzusunda görüş keçirilib
Gəncə-Daşkəsən Regional Təhsil İdarəsinin təşkilatçılığı ilə "Məktəbəqədər təhsil əlçatanlığı" mövzusunda görüş keçirilib.
Xocalı soyqırımı qurbanları anılıb
Gəncə-Daşkəsən Regional Təhsil İdarəsinin tabeliyində fəaliyyət göstərən ümumtəhsil müəssisələrində Xocalı soyqırımı qurbanları anılıb.
"Şahin" hərbi-idman oyunları ilə bağlı müşavirə keçirilib
Gəncə Daşkəsən Regional Təhsil İdarəsinin təşəbbüsü ilə "Şahin" hərbi-idman oyunları ilə bağlı müşavirə keçirilib.
“Ömrünü təhsilə həsr edənlər” rubrikası bu dəfə Əməkdar müəllim Hüseyn Zahidova həsr olunur
“Ömrünü təhsilə həsr edənlər” rubrikası bu dəfə Əməkdar müəllim Gəncə şəhər 34 saylı tam orta məktəbin TTİDM olaraq çalışmış Hüseyn Zahidova həsr olunur.
Ətraflı“Şagird təhlükəsizliyi” mövzusunda maarifləndirici görüş keçirilib
Gəncə-Daşkəsən Regional Təhsil İdarəsinin təşkilatçılığı ilə Gəncə şəhər M.P.Vaqif adına 8 nömrəli tam orta məktəbdə “Şagird təhlükəsizliyi” mövzusunda maarifləndirici görüş keçirilib.
Şəhər rəhbərliyi tərəfindən Gəncə şəhər 29 nömrəli tam orta məktəb ziyarət edilib
Gəncə Şəhər İcra Hakimiyyətinin başçısı Niyazi Bayramov və Gəncə-Daşkəsən Regional Təhsil İdarəsinin müdiri Anar Qədiməliyev, YAP Gəncə şəhər təşkilatının sədri Bayram Aslanov Gəncə şəhər 29 nömrəli tam orta məktəbi növbəti dəfə ziyarət edib, burada yaradılan şəraitlə yaxından tanış olublar.
"Sabahın alimləri" XIII Respublika Müsabiqəsində iştirak etmək hüququ qazanmış şagirdlərlə görüşüb
Gəncə-Daşkəsən Regional Təhsil İdarəsinin müdiri Anar Qədiməliyev "Sabahın alimləri" XIII Respublika Müsabiqəsində iştirak etmək hüququ qazanmış şagirdlərlə görüşüb.
Ətraflı"Sabahın alimləri" XIII Respublika Müsabiqəsində iştirak etmək hüququ qazanmış şagirdlərlə görüş keçirilib
Gəncə-Daşkəsən Regional Təhsil İdarəsinin müdiri Anar Qədiməliyev "Sabahın alimləri" XIII Respublika Müsabiqəsində iştirak etmək hüququ qazanmış şagirdlərlə görüş keçirilib.